„Be patyčių“ uždaryme – Eurovizijos, Chorų karų ir Lietuvos balso žvaigždės
2014-03-28

„Be patyčių“ uždaryme – Eurovizijos, Chorų karų ir Lietuvos balso žvaigždės
Kovo 28 d. (penktadienį) Lietuvos vaikų ir jaunimo centro Didžiojoje salėje (Konstitucijos per. 25, Vilnius) vyks baigiamasis „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ renginys – koncertas, kuriame pasirodys „Chorų karuose 2014“ dalyvaujantis Vilniaus „Atžalyno“ choras su generole atlikėja Urte Šilagalyte, „Chorų Eurovizijos“ finalininkė, LVJC vokalinė džiazo grupė KIVI, projekto „Lietuvos balsas “ dalyvės Valerija Iljinaitė ir Indrė Malakauskaitė bei atlikėja Baiba Skurstenė.
Koncertas nemokamas ir atviras visiems, pasisakantiems už vaikystę be patyčių ir smurto.
Koncertas prasideda  17.00 val.
 
Koncerte dalyvaujančios muzikos žvaigždės pasisako prieš patyčias ir mano, kad suaugusieji gali ir turi prisidėti, kad visuomenėje jų sumažėtų.
 
„Kitų patyčių savo kailiu nesu patyrusi, tačiau dar besimokydama mokykloje stengiausi daugiau bendrauti su kitų užgauliojamais vaikais, kad jie nesijaustų atstumti, – pasakoja atlikėja  Baiba Skurstenė. – Šiuo metu pati esu mokytoja ir raginu mokinius būti tolerantiškais, draugiškais, drąsiais bei nesielgti su kitais taip, kaip nenorėtum, kad su jais pačiais būtų elgiamasi.“
 
Baibai pritaria ir Vilniaus „Atžalyno“ choro vadovė Urtė. Pasak jos, esame maža tauta, todėl turime vertinti ir puoselėti savo žmones. „Diskriminacija, patyčios, nepagarba kitiems naikina mus pačius. Jei išmoktume mylėti šalia esančius žmones ir taip patys sulauksime daugiau gėrio, – pasakoja Vilniaus „Atžalyno“ choro generolė, atlikėja Urtė Šilagalytė. – Mūsų „Atžalyno“ choro nariai tvirtai nusistatę prieš patyčias ir diskriminaciją. Stengiamės ir kitus įkvėpti būti geresniais ir labiau mylėti vienas kitą.“
 
Šis koncertas – vienas iš aštuonių atvirų renginių, kurie LVJC vyksta „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2014“ metu, kovo 23–28 dienomis.
Jau įvyko SPORTADIENIS – draugiškos sportinės rungtys, „Palinkėjimo paukščių“ akcija kartu su dailininke Vilija Galdikaite, filmukų peržiūra bei atviras teatrinių improvizacijų užsiėmimas su jaunaisiais LVJC teatralais ir lyderiais, stalo žaidimų turnyras su Fabijoniškių vaikų dienos centro „Svajonių laivas“ vaikais ir dr. Austėjos Landsbergienės seminaras tėveliams ir mokytojams patyčių prevencijos tema. Kovo 27 d. vyks dailininkės V. Galdikaitės kūrybinės dirbtuvėlės „Draugų pieva“.  
 
REGISTARCIJA Į LVJC VYKSTANČIUS VEIKSMO SAVAITĖS BE PATYČIŲ RENGINIUS

Kampanija „BE PATYČIŲ“ – tai 2004 m. „Vaikų linijos“ inicijuota kampanija, kurios pagrindinis tikslas yra smurto ir patyčių prevencija. Šia kampanija siekiama kurti saugesnę aplinką ne tik mokyklose ar darželiuose, bet ir suaugusių žmonių gyvenime, akcentuoti šios problemos svarbą bei šviesti visuomenę. Projektui sukurta interneto svetainė www.bepatyciu.lt.

Apie Lietuvos vaikų ir jaunimo centrą:
Lietuvos vaikų ir jaunimo centras – didžiausia įstaiga Lietuvoje, besivadovaujanti neformaliojo ugdymo principais ir siūlanti daugiau nei 400 įvairiausių užsiėmimų ir veiklų vaikams, jaunimui ir suaugusiems. LVJC vyksta sporto, šokių, dailės, muzikavimo, kūrybiškumo ir asmeninių savybių ugdymo bei daugelis kitų užsiėmimų, centras organizuoja neįgaliųjų ugdymui pritaikytas veiklas. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras taip pat rengia neformaliojo vaikų švietimo mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programas, rengia asmenybės ugdymui, tolerantiškos ir kūrybiškos visuomenės skatinimui skirtus projektus.
 
Daugiau informacijos:
Jūratė Janavičienė
Lietuvos vaikų ir jaunimo centras
Konstitucijos pr. 25, LT-08105 Vilnius
Tel. (8 5) 2054 705
El. p. [email protected]
www.lvjc.lt